Jak wybrać najlepszy samochód dla mnie?

gdzie kupić autaCzasami stajemy przed wyborem odpowiedniego auta i nie mamy zielonego pojęcia na co się zdecydować. Często nawet nie wiemy czego szukać. W tym wpisie pomogę Wam w tej trudnej decyzji i podpowiem jak się zabrać za szukanie samochodu.

Po pierwsze warto zacząć od zadania sobie kilku pytań. Jeśli tę decyzję podejmujesz razem z małżonką to koniecznie wspólnie usiądźcie do tego. Kartka, długopis i do dzieła!

  1. Ile osób ma zmieścić samochód?
  2. Jakiego rodzaju drogi przemierzasz najczęściej (ulice, autostrady polne drogi)?
  3. Czy często jeździsz na śliskiej i zaśnieżonej drodze?
  4. Czy ważne jest dla Ciebie spalanie samochodu?
  5. Czy potrzebujesz napęd na wszystkie koła?
  6. Jakie funkcję bezpieczeństwa są dla Ciebie najważniejsze?
  7. Czy potrzebujesz, aby auto posiadało dużą ładowność/spory bagażnik?
  8. Czy będzie potrzeba zamontowania fotelika dla dzieci?

Po drugie, warto dokładnie wiedzieć jaki masz budżet. Jeśli masz gotówkę to sprawa wydaje się dość prosta. Natomiast, gdy bierze się pod uwagę kredyt lub leasing należy przeliczyć na jakie raty miesięczne można sobie pozwolić. Szacuje się, że taki wydatek nie powinien przekraczać 20% domowego budżetu. Pamiętaj, że sama rata to nie jest zupełny koszt auta. Należy doliczyć do tego eksploatację, czyli paliwo, ubezpieczenie czy naprawy. Jak wiadomo kupno pojazdu używanego może być bardziej kosztowne w utrzymaniu niż to z salonu, które na dodatek jest na gwarancji.

Po trzecie, zacznij szukać wymarzonego auta. Obecnie jest wiele możliwości, aby znaleźć swoje auto. Istnieje szereg przeglądarek internetowych. Dla osób mniej skomputeryzowanych nadal istnieje opcja ogłoszeń w gazecie. Nie jestem zwolennikiem tej metody, ale jednak muszę o tym wspomnieć, czyli wycieczka na auto – komis. Wiadomo, że samochody tam wystawione mogą się mocno mijać z prawdą, ale warto chociażby pooglądać jak dany samochód wygląda na żywo. Jeśli decyzja padła na wóz z salonu to sprawa jest dość prosta. Znajdź najbliższy taki salon i zapewne zostaniesz świetnie obsłużony. Polecam korzystać z opcji jazd próbnych i zostawienia sobie auta np. na weekend.

Mam nadzieję, że pomogłem. Rzetelnie odpowiedz na powyższe pytania, a zapewne wybierzesz to czego potrzebujesz.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *